Aktualności Centrum Okulistycznego Artlife

Zawód strażaka mam zapisany w genach. Poznaj historię pacjenta.

15-06-2020

Zawód strażaka mam zapisany w genach. Poznaj historię pacjentaOd dziecka marzyłem o tym, że zostanę strażakiem. Mój ojciec był strażakiem, a więc karierę w służbach mundurowych miałem niemal zapisaną w genach. Po ukończeniu technikum postanowiłem rekrutować do miejscowej szkoły aspirantów. Testy sprawnościowe poszły bardzo dobrze, z teorią również nie było większych problemów. Najważniejsze za mną, tytuł technika pożarnictwa i praca w PSP stały się bardzo bliską perspektywą. I tu zdarzyła się nieprzyjemna niespodzianka! W trakcie badań lekarskich okazało się, że mam wadę wzroku, która nie mieści się w kwalifikacyjnych widełkach. Wiedziałem, że mam niewielką, dopuszczalną krótkowzroczność, ale wada przez ostatnie lata była niezmienna. Nie przypuszczałem, że w ostatnim czasie mogła się pogłębić. Co za rozczarowanie! Czy jedna dioptria za dużo ma przekreślić moje wieloletnie marzenia o pracy w Straży Pożarnej? Ojciec, jak na zawodowego strażaka przystało, od razu wkroczył do akcji i ugasił moje obawy. Poinformował mnie o możliwości wykonania zabiegu laserowej korekcji wzroku. Nie czekałem z decyzją - od razu zadzwoniłem do kliniki i umówiłem się na badania kwalifikacyjne. Gdy dostałem zielone światło od lekarza, kamień spadł mi z serca. Nie miałem innego planu na swoje życie, nie wiem, co bym zrobił, gdyby się okazało, że nie mogę skorygować swojej wady laserem. Laserowa korekcja wzroku okazała się bardzo szybkim, bezbolesnym i bezpiecznym zabiegiem. Otworzyła mi drzwi do szkoły aspirantów, a ostatecznie umożliwiła pracę w służbach mundurowych. Spełniłem swoje marzenia!

Służba w Straży Pożarnej to jeden z tych zawodów, w którym odpowiedni wzrok to podstawa. Wada wzroku przekraczająca dopuszczalne granice dyskwalifikuje kandydata już na starcie, nawet jeśli wydaje się on być stworzony do tego zawodu. Na szczęście nie wszystko stracone! Powyższa historia to jeden z wielu podobnych zwrotów akcji. Od marzeń, przez trudności i rozczarowanie, aż po laserową korekcję wzroku i nową nadzieję. Coraz większa ilość osób rekrutujących do Straży Pożarnej oraz służb mundurowych decyduje się na laserową korekcję wzroku.

Jeśli Ty również znajdujesz się w podobnej sytuacji, a przed zrobieniem kroku w kierunku rozwijania kariery strażaka lub w innych służbach powstrzymuje Cię jedynie wada wzroku - rozważ wykonanie zabiegu laserowej korekcji. Badanie kwalifikacyjne oraz zabieg mogą być przeprowadzone nawet w tym samym dniu – to tzw. procedura jednodniowa. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami telefoniczni lub online. Zadaj pytanie naszemu lekarzowi lub wypełnij kwestionariusz wstępnej kwalifikacji online, umów się na badanie kwalifikacyjne. Spełniaj swoje marzenia! 

Formularz kontaktowy

Cennik

Powrót