Centrum Okulistyczne ArtLife

PLASTYKA POWIEK

- urzekające spojrzenie
- zadbana i młodo wyglądająca skóra okolicy oczu
- kwalifikacja i zabieg w tym samym dniu

Plastyka powiek - Korekcja powiek - Operacja plastyczna powiek - Blepharoplastyka - Blefaroplastyka

Z upływem czasu cienka skóra powiek traci swoje elastyczne właściwości, co powoduje opadanie powiek i nadaje twarzy wyraz smutku i zmęczenia. Korekcja powiek górnych (blefaroplastyka) sprawia, że wizerunek osoby zasmuconej czy zmęczonej znika dzięki usunięciu zbędnych fragmentów skóry.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia plastyki powiek?

Podstawowym wskazaniem do wykonania plastyki powiek są zmiany okolic oczu spowodowane upływem lat, jej starzeniem się.

Korekcja powiek powoduje, że wygląd twarzy staje się młodszy, nabiera wyrazistości. Usunięcie nadmiaru skóry opadających powiek zapewnia poprawę wizerunku oraz lepszą kondycję psychiczną.

Wskazaniem do zabiegu  mogą być także stany, gdy opadające powieki powodują brak widzenia bocznego lub uszkodzenie widzenia obwodowego - uciążliwe i przykre w konsekwencjach zaburzenia widzenia, co przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Zabużenie krzepnięcia krwi, stosowanie leków przeciwkrzepliwych przeciwwskazaniem do operacji plastyki powiek.

Jak przygotować się do plastyki powiek?

Szczerze porozmawiaj z lekarzem, który ma Cię operować. Podczas badania kwalifikacyjnego (koszt 150 zł) zostanie odjęty od ceny zabiegu) podziel się z nim uwagami, dlaczego chcesz mieć przeprowadzony zabieg, czego oczekujesz. Rozmowa z lekarzem to czas dla Ciebie, więc nie krępuj się i pytaj o wszystko, zwłaszcza o to, co budzi wątpliwości lub najmniejszy niepokój.

Operacja powiek czyli usuwanie nadmiaru skóry powiek nie jest skomplikowana. Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania, a rekonwalescencja nie jest uciążliwa. Plastyka powiek przeprowadzana jest w ciągu kilkudziesięciu minut w trybie ambulatoryjnym.  

Plastyka powiek (cena za dwoje oczu)  
Plastyka powiek górnych / dolnych 3100 zł / 3600 zł
Plastyka powiek górnych / dolnych – zabieg rozszerzony 3600 zł / 4100 zł

Na 7-10 dni przed zabiegiem należy odstawić leki przeciwkrzepliwe i niesterydowe  leki przeciwzapalne na przykład Acylpyrin, Alnagon, Aspiryn (Acard, Polocard) lub lub Mironal, ponieważ ich zażywanie może utrudniać przebieg zabiegu.
Niezbędny dla przeprowadzenia zabiegu jest ogólny dobry stan zdrowia. Brak w tym okresie ogólnej infekcji lub opryszczki skórnej.

Zadbaj o Siebie także po korekcji powiek:

  • o transport do domu,
  • umów się z kimś, kto będzie Ci towarzyszył po zabiegu przynajmniej przez kilka godzin

Jak przebiega operacja plastyczna powiek?

Operacja plastyczna powiek rozpoczyna się od zaznaczenia przez chirurga poszczególnych linii naturalnych - zmarszczek powieki. Dzięki temu po korekcji trudno będzie dostrzec dobrze ukryte w naturalnych fałdach blizny.
Po znieczuleniu i odkażeniu operowanych powiek lekarz dokonuje nacięć i usuwa nadmiar skóry powiek lub/i złogi tłuszczu w powiekach. Do zamykania nacięć stosuje się drobne szwy, co jeszcze bardziej minimalizuje widoczność blizn. Operacja plastyczna powiek kończy się nałożeniem maści i sterylnych opatrunków.

Zabieg zapewnia długotrwały efekt, jest przy tym krótki, bezpieczny i bezbolesny.

Po operacji plastycznej powiek

Na szwy zakładany jest niewielki opatrunek, który zdejmujesz następnego dnia. Może on utrudniać widzenie, dlatego warto umówić się z kimś, kto potowarzyszy Ci w drodze powrotnej do domu.

Higiena oka, przemywanie specjalnymi środkami medycznymi i stosowanie maści - to w skrócie zalecenia po plastyce powiek.

Po 7 dniach podczas wizyty kontrolnej po zabiegu usuwane są szwy. Wizyta kontrolna w cenie plastyki.

W pierwszych tygodniach delikatne blizny mogą być lekko zaróżowione, jednak z czasem intensywność koloru będzie zanikać, aż do momentu, kiedy przestaną być widoczne.

Napisz lub zadzwoń i umów się na badanie kwalifikacyjne do korekcji powiek - KONTAKT - CENNIK