Centrum Okulistyczne ArtLife

PLASTYKA POWIEK

- urzekające spojrzenie
- zadbana i młodo wyglądająca skóra okolicy oczu
- kwalifikacja do zabiegu przez chirurga okulistę

Plastyka - Korekta powiek - Operacja plastyczna powiek - Blefaroplastyka - operacja ptozy

Z upływem czasu cienka skóra powiek traci swoje elastyczne właściwości, co powoduje opadanie powiek i nadaje twarzy wyraz smutku i zmęczenia. Korekta powiek górnych (blefaroplastyka) sprawia, że wizerunek osoby zasmuconej czy zmęczonej znika dzięki usunięciu zbędnych fragmentów skóry.

 

Jakie są wskazania do przeprowadzenia plastyki powiek?

Podstawowym wskazaniem do wykonania plastyki jest zwiotczenie skóry powiek, spowodowane upływem lat,  oraz stan, gdy opadające powieki powodują brak widzenia bocznego lub uszkodzenie widzenia obwodowego.

Korekcja powiek powoduje, że wygląd twarzy staje się młodszy, nabiera wyrazistości. Usunięcie nadmiaru skóry opadających powiek zapewnia poprawę wizerunku oraz lepszą kondycję psychiczną.

Zaburzenie krzepnięcia krwi, stosowanie leków przeciwkrzepliwych przeciwwskazaniem do operacji plastyki powiek.

Jak przygotować się do plastyki powiek?

Szczerze porozmawiaj z lekarzem, który ma Cię operować. Podczas badania kwalifikacyjnego (koszt 200 zł) podziel się, dlaczego chcesz mieć przeprowadzony zabieg, czego oczekujesz. Rozmowa z lekarzem to czas dla Ciebie, więc nie krępuj się i pytaj o wszystko, zwłaszcza o to, co budzi wątpliwości lub najmniejszy niepokój.

Operacja powiek czyli usuwanie nadmiaru skóry powiek nie jest skomplikowana. Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania, a rekonwalescencja nie jest uciążliwa. Plastyka powiek przeprowadzana jest w ciągu kilkudziesięciu minut w trybie ambulatoryjnym.  

Plastyka powiek (cena za dwoje oczu)  
Plastyka powiek górnych 4000 zł 
Plastyka powiek górnych zabieg rozszerzony  4500 zł 

Na 7-10 dni przed zabiegiem należy odstawić leki przeciwkrzepliwe i niesterydowe  leki przeciwzapalne na przykład Acylpyrin, Alnagon, Aspiryn (Acard, Polocard) lub lub Mironal, ponieważ ich zażywanie może utrudniać przebieg zabiegu.
Niezbędny dla przeprowadzenia zabiegu jest ogólny dobry stan zdrowia. Brak w tym okresie ogólnej infekcji lub opryszczki skórnej.

Zadbaj o Siebie także po korekcji powiek:

  • o transport do domu,
  • umów się z kimś, kto będzie Ci towarzyszył po zabiegu przynajmniej przez kilka godzin

Jak przebiega operacja plastyczna powiek?

Operacja plastyczna powiek rozpoczyna się od zaznaczenia przez chirurga linii załamania powieki. Dzięki temu po korekcji trudno będzie dostrzec dobrze ukryte w naturalnych fałdach ślady ingierencji chirurgicznej. Po znieczuleniu pola operacyjnego lekarz dokonuje usuwanie nadmiar skóry i w razie koniecznosci złogi tłuszczu w powiekach. Następnie stosuje się drobne szwy, co jeszcze bardziej minimalizuje widoczność sladów operacji. Plastyka powiek kończy się nałożeniem maści i sterylnych opatrunków.

Zabieg zapewnia długotrwały efekt, jest przy tym bezpieczny i bezbolesny.

Po operacji plastycznej powiek

Na szwy zakładany jest niewielki opatrunek, który zdejmujesz następnego dnia. Może on utrudniać widzenie, dlatego warto umówić się z kimś, kto potowarzyszy Ci w drodze powrotnej do domu.

Higiena oka, przemywanie specjalnymi środkami medycznymi i stosowanie maści - to w skrócie zalecenia po plastyce powiek.

Po 7 dniach podczas wizyty kontrolnej po zabiegu usuwane są szwy. Wizyta kontrolna w cenie plastyki.

Artlife Plastyka Powiek Dr Izabela Jonas-Sabiniewicz

Zarówno badanie kwalifikacyjne, jak i zabiegi z zakresu plastyki powiek górnych, operacji ptozy oraz drobne zabiegi okulistyczne wykonuje chirurg okulista specjalista chorób oczu Pani Izabela Jonas-Sabiniewicz. Link do naszego artykułu o plastyce powiek: https://bit.ly/2QNUrZU .

Napisz lub zadzwoń i umów się na badanie kwalifikacyjne do korekcji powiek - KONTAKT - CENNIK