Zespół Centrum Okulistycznego ArtLife

Centrum Okulistyczne ArtLife

Laserowa korekcja wzroku

- doświadczony personel
- przebyte liczne staże i szkolenia 
- wrażliwość na potrzeby pacjentów

Lekarze - zespół Centrum Okulistycznego ArtLife

 

 Izabela Jonas-Sabiniewicz Lekarz medycyny, specjalista chorób oczu, chirurg okulista


Izabela Jonas-Sabiniewicz

Lekarz, specjalista chorób oczu, chirurg okulista

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W latach 1991-2018 - asystent Oddzialu Okulistycznego Szpitala Specjalistycznego im Św. Wojciecha w Gdańsku, następnie Szpitala im. Mikołaja Kopernika COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Specjalizację z okulistyki, pod kierunkiem dr hab. Janusza Jabłońskiego, uzyskała w 1999 roku. Odbyła liczne staże i szkolenia zarówno w kraju jak i za granicą z zakresu chirurgii oka i chirurgii plastycznej.
Specjalizuje się w chirurgii przedniego odcinka oka, w szczególności chirurgicznym leczeniu zaćmy oraz w zabiegach chirurgii plastycznej powiek i okolicy oka, zarówno ze wskazań estetycznych, jak i terapeutycznych. Jest chirurgiem z niezwykle bogatym doswiadczeniem i zdolnościami z zakresu chirurgii plastycznej.


Małgorzata Kaczmarek Dr n. med., specjalista chorób oczu, chirurg refrakcyjny


Piotr Kanclerz

Lekarz, specjalista chorób oczu, chirurg okulista, dr n. med.

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku z 2006 roku. Specjalizację z okulistyki zdobył w roku 2013. Posiada duże doświadczenie kliniczne w zakresie chirurgii refrakcyjnej. W roku 2014 otrzymał grant Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego SOE, który spędził w Instytucie Wzroku i Optyki w Grecji, specjalizującym się w chirurgii refrakcyjnej (kierownik Ioannis Pallikaris). W roku 2015 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Od 2008 roku pracuje jako asystent (specjalizacja okulistyka) w Katedrze i Klinice Okulistyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz jako nauczyciel akademicki prowadzi ćwiczenia i wykłady ze studentami (w tym ze studentami anglojęzycznymi) w Klinice Okulistyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prowadzi współpracę interdyscyplinarną z innymi zakładami i klinikami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest autorem licznych publikacji i wystąpień naukowych. Należy do Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Refracyjnych i Zaćmy ESCRS, Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Siatkówki EURETINA, Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Stowarzyszenia Ochrony Wzroku, Polskiego Klubu Presbyopia 21. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu operacyjnym chorób oczu oraz w zabiegach z zakresu chirurgii refrakcyjnej.


Mateusz Koberda


Mateusz Koberda

Lekarz, specjalista chorób oczu, chirurg okulista, dr n. med.

Dr n. med. Mateusz Koberda ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalizację z dziedziny okulistyki uzyskał w Katedrze i Klinice Chorób Oczu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jako wykładowca akademicki bierze udział w kształceniu studentów oraz lekarzy polskich jak i zagranicznych. Jest również konsultantem okulistycznym Kliniki i Katedry Położnictwa oraz Kliniki Neonatologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jest aktywnym członkiem oraz delegatem na zjazdy krajowe Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, aktywnym członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Refrakcyjnych i Zaćmy (European Society of Cataract and Refractive Surgeons – ESCRS) oraz Europejskiego Towarzystwa Okulistyki Dziecięcej (European Pediatric Ophtalmology Society – EPOS). Jest aktywnym działaczem społecznym w pracy Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Jest autorem publikacji w czasopismach krajowych oraz międzynarodowych. Uczestniczy w polskich i zagranicznych kursach z dziedziny chirurgii refrakcyjnej i chirurgii okulistycznej. W swojej pracy specjalizuje się w zabiegach operacyjnych oraz diagnostyce obrazowej gałki ocznej i oczodołu zarówno u dorosłych jak i dzieci. Doświadczenia zdobywał w Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku pod kierownictwem prof. Krystyny Raczyńskiej i dr Leopolda Glasnera oraz w czasie zagranicznych staży, m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Galway w Irlandii. Prywatnie zagorzały tenisista. W klinice ArtLife wykonuje: kwalifikacje do zabiegów oraz zabiegi chirurgii refrakcyjnej, badania okulistyczne, drobne zabiegi okulistyczne.


Katarzyna Kozłowska-Drygała Mgr inż. optometrystka, optyk okularowy


Katarzyna Kozłowska-Drygała

Mgr inż. optometrystka, optyk okularowy

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku optyka, specjalności optometria. Już podczas studiów udzielała się w kole naukowym Visus, badając charytatywnie osoby potrzebujące w ośrodkach pomocy. Po uzyskaniu dyplomu magistra w 2016 r., rozpoczęła pracę w gabinetach i salonach optycznych, dobierając korekcję okularową oraz miękkie soczewki kontaktowe. Czynnie uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych z dziedziny optometrii, chcąc jak najlepiej zaopiekować się swoimi pacjentami. W Centrum Okulistycznym ArtLife współpracuje z dr. n. med. Mateuszem Koberdą. Zajmuje się badaniami kwalifikacyjnymi do zabiegu laserowej korekcji wzroku oraz badaniem refrakcji. Prywatnie pasjonatka tańca jazzowego i klasycznego.


Anna Napieralska-Urban Pielęgniarka - instrumentariuszka


Anna Napieralska-Urban

Pielęgniarka - instrumentariuszka

Studium pielęgniarskie ukończyła w 1986 roku. Od 1997 roku pracuje na salach operacyjnych Bloku Operacyjnego laryngologii i okulistyki w Szpitali Specjalistycznego Copernicus.
Posiada bardzo duże doświadczenie w pielęgniarstwie operacyjnym. Jej hobby to podologia. Ukończyłą kurs podologiczny z certyfikatem państwowym. Pracowała w tym zawodzie kilka lat.
Zawsze uśmiechnięta, dobra dusza zespołu medycznego ArtLife. Potrafi obniżyć ciśnienie najbardziej zestresowanym pacjentom.


Iwona Bohatyrewicz Pielęgniarka - instrumentariuszka


Iwona Bohatyrewicz

Pielęgniarka - instrumentariuszka

Studium pielęgniarskie ukończyła w 1986 roku. W latach 2001-2021 pracowała na bloku operacyjnym Szpitala Specjalistycznego im Św. Wojciecha w Gdańsku. Od 2022 roku pracuje w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. W Centrum Okulistycznym ArtLife dba o organizację pracy pielęgniarek i dobre samopoczucie pacjentów podczas zabiegów jako pielęgniarka oraz asystuje operatorowi jako pielęgniarka-instrumentariuszka. Nieoceniona siła fachowa. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspomaga organizację najistotniejszych elementów w pracy Centrum Okulistycznego ArtLife od 2007 roku.


Elżbieta Zmorska  Pielęgniarka okulistyczna


Elżbieta Zmorska

Pielęgniarka okulistyczna

Studia pielęgniarskie ukończyła w 1991 roku. Od 1999 roku pracuje na Oddziale Okulistyki Szpitala im. Mikołaja Kopernika COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp z o.o. Gdańsk-Zaspa. Od 2015 roku jest absolwentką Wydziału Nauk o Zdrowiu Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie na kierunku pielęgniarstwo. W chwili obecnej w trakcie specjalizacji chirurgicznej. Zawsze opanowana i pomocna jest dużym wsparciem dla Pacjentów podczas leczenia.


Martyna Wachulik. Specjalista do spraw sprzedaży i Social Media Artlfe


Martyna Wachulik

Specjalista do spraw sprzedaży i Social Media

Na co dzień zajmuje się komunikacją z pacjentami, ich rejestracją oraz tworzeniem dokumentacji sprzedażowej i medycznej. Odpowiada również za artystyczną stronę ArtLife – prowadzenie Social Mediów oraz treści strony internetowej. Dba o przekaz rzetelnych informacji i wiedzy Pacjentom przygotowując artykuły. Zamiłowanie do opery i teatru oraz kreatywność zainspirowały ją do nauki w Pomorskim Studium Sztuk Wizualnych, gdzie ukończyła wizaż i stylizację oraz charakteryzację filmowo-teatralną. Interesuje się podróżami, a w wolnej chwili lubi czytać literaturę grozy i rozwijać się artystycznie.


Zawadzka Anna. Specjalista do spraw sprzedaży Artlfe


Anna Zawadzka

Specjalista do spraw sprzedaży

Posiada tytuł magistra chemii, który zdobyła na Uniwersytecie Gdańskim. W ArtLife odpowiada za komunikację z Pacjentami, ich rejestrację oraz sporządzenie dokumentacji sprzedażowej i medycznej. Zajmuje się podsumowaniem i analizowaniem danych statystycznych dotyczących usług Centrum oraz zaopatrzeniem kliniki w potrzebne materiały: medyczne, techniczne i wizerunkowe. Swoje obowiązki wykonuje z pełnym zaangażowaniem. Prywatnie osoba empatyczna, z dużym poczuciem humoru. Miłośniczka zdrowego odżywiania i sportu


Evgenia Flek  Kierownik Centrum Okulistycznego ArtLife, Prezes Zarządu ArtLife Sp. z o.o.


Evgenia Flek

Kierownik Centrum Okulistycznego ArtLife,
Prezes Zarządu ArtLife Sp. z o.o.

Założycielka firmy ArtLife Spółka z o. o. w styczniu 2006 roku, inwestorka i realizatorka Projektu "Laserowa Korekcja Wzroku" w Centrum Medycznym w Sopocie w 2007 roku, w Centrum Zdrowia w Gdańsku w 2008 roku oraz Centrum Okulistycznego ArtLife w Gdańsku w lipcu 2012 roku. Niebywały zmysł organizacyjny połączony z wrażliwością na ludzkie potrzeby, pozwala jej tworzyć najwyższej jakości świadczenia medyczne. Miała zabieg laserowej korekcji wzroku metodą LASIK 23 sierpnia 2008 roku.