Zespół Centrum Okulistycznego ArtLife

Centrum Okulistyczne ArtLife

Laserowa korekcja wzroku

- doświadczony personel
- przebyte liczne staże i szkolenia 
- wrażliwość na potrzeby pacjentów

Lekarzy - zespół Centrum Okulistycznego ArtLife w Gdańsku

Centrum Okulistyczne ArtLife to przede wszystkim zespół doświadczonych specjalistów.


 Izabela Jonas-Sabiniewicz Lekarz medycyny, specjalista chorób oczu, chirurg okulista


Izabela Jonas-Sabiniewicz

Lekarz medycyny, specjalista chorób oczu, chirurg okulista

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W latach 1991-2018 - asystent Oddzialu Okulistycznego Szpitala Specjalistycznego im Św. Wojciecha w Gdańsku, następnie Szpitala im. Mikołaja Kopernika COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Specjalizację z okulistyki, pod kierunkiem dr hab. Janusza Jabłońskiego, uzyskała w 1999 roku. Odbyła liczne staże i szkolenia zarówno w kraju jak i za granicą z zakresu chirurgii oka i chirurgii plastycznej.
Specjalizuje się w chirurgii przedniego odcinka oka, w szczególności chirurgicznym leczeniu zaćmy oraz w zabiegach chirurgii plastycznej powiek i okolicy oka, zarówno ze wskazań estetycznych, jak i terapeutycznych. Jest chirurgiem z niezwykle bogatym doswiadczeniem i zdolnościami z zakresu chirurgii plastycznej.


Małgorzata Kaczmarek Dr n. med., specjalista chorób oczu, chirurg refrakcyjny


Piotr Kanclerz

Dr n. med., specjalista chorób oczu, chirurg okulista

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku z 2006 roku. Specjalizację z okulistyki zdobył w roku 2013. Posiada duże doświadczenie kliniczne w zakresie chirurgii refrakcyjnej. W roku 2014 otrzymał grant Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego SOE, który spędził w Instytucie Wzroku i Optyki w Grecji, specjalizującym się w chirurgii refrakcyjnej (kierownik Ioannis Pallikaris). W roku 2015 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Od 2008 roku pracuje jako asystent (specjalizacja okulistyka) w Katedrze i Klinice Okulistyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz jako nauczyciel akademicki prowadzi ćwiczenia i wykłady ze studentami (w tym ze studentami anglojęzycznymi) w Klinice Okulistyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prowadzi współpracę interdyscyplinarną z innymi zakładami i klinikami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest autorem licznych publikacji i wystąpień naukowych. Należy do Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Refracyjnych i Zaćmy ESCRS, Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Siatkówki EURETINA, Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Stowarzyszenia Ochrony Wzroku, Polskiego Klubu Presbyopia 21. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu operacyjnym chorób oczu oraz w zabiegach z zakresu chirurgii refrakcyjnej.


Mateusz Koberda


Mateusz Koberda

Dr n. med., specjalista chorób oczu, chirurg okulista

Dr n. med. Mateusz Koberda ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalizację z dziedziny okulistyki uzyskał w Katedrze i Klinice Chorób Oczu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jako wykładowca akademicki bierze udział w kształceniu studentów oraz lekarzy polskich jak i zagranicznych. Jest również konsultantem okulistycznym Kliniki i Katedry Położnictwa oraz Kliniki Neonatologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jest aktywnym członkiem oraz delegatem na zjazdy krajowe Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, aktywnym członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Refrakcyjnych i Zaćmy (European Society of Cataract and Refractive Surgeons – ESCRS) oraz Europejskiego Towarzystwa Okulistyki Dziecięcej (European Pediatric Ophtalmology Society – EPOS). Jest aktywnym działaczem społecznym w pracy Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Jest autorem publikacji w czasopismach krajowych oraz międzynarodowych. Uczestniczy w polskich i zagranicznych kursach z dziedziny chirurgii refrakcyjnej i chirurgii okulistycznej. W swojej pracy specjalizuje się w zabiegach operacyjnych oraz diagnostyce obrazowej gałki ocznej i oczodołu zarówno u dorosłych jak i dzieci. Doświadczenia zdobywał w Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku pod kierownictwem prof. Krystyny Raczyńskiej i dr Leopolda Glasnera oraz w czasie zagranicznych staży, m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Galway w Irlandii. Prywatnie zagorzały tenisista. W klinice ArtLife wykonuje: kwalifikacje do zabiegów oraz zabiegi chirurgii refrakcyjnej, badania okulistyczne, drobne zabiegi okulistyczne.


Anna Napieralska-Urban Pielęgniarka - instrumentariuszka


Anna Napieralska-Urban

Pielęgniarka - instrumentariuszka

Studium pielęgniarskie ukończyła w 1986 roku. Od 1997 roku pracuje na bloku operacyjnym Szpitala Specjalistycznego im Św. Wojciecha w Gdańsku. Zawsze uśmiechnięta, dobra dusza zespołu medycznego ArtLife. Potrafi obniżyć ciśnienie najbardziej zestresowanym pacjentom.


Iwona Bohatyrewicz Pielęgniarka - instrumentariuszka


Iwona Bohatyrewicz

Pielęgniarka - instrumentariuszka

Studium pielęgniarskie ukończyła w 1986 roku. Od 2004 roku pracuje na bloku operacyjnym Szpitala Specjalistycznego im Św. Wojciecha w Gdańsku. Dba o organizację pracy pielęgniarek i dobre samopoczucie pacjentów. Nieoceniona siła fachowa. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspomaga organizację najistotniejszych elementów w pracy Centrum Okulistycznego ArtLife.


 

Elżbieta Zmorska  Pielęgniarka okulistyczna


Elżbieta Zmorska

Pielęgniarka okulistyczna

Studia pielęgniarskie ukończyła w 1991 roku. Od 1999 roku pracuje na Oddziale Okulistyki Szpitala im. Mikołaja Kopernika COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp z o.o. Gdańsk-Zaspa. Od 2015 roku jest absolwentką Wydziału Nauk o Zdrowiu Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie na kierunku pielęgniarstwo. W chwili obecnej w trakcie specjalizacji chirurgicznej. Zawsze opanowana i pomocna jest dużym wsparciem dla Pacjentów podczas leczenia.


 

Ewa Piotrowska-Świdzińska  Specjalisty do spraw sprzedaży


Ewa Piotrowska-Świdzińska

Specjalista do spraw sprzedaży

Od 2011 roku związana z branżą okulistyczno-optyczną. Dzięki doświadczeniu, zdolnościom komunikacyjnym, poszerzaniu wiedzy w zakresie oferowanych w Centrum Okulistycznym ArtLife usług, zapewnia wysoką jakość obsługi Pacjentów. Odpowiada za dokumentację sprzedażową i medyczną, sporządzenie danych statystycznych usług Centrum, zaopatrzenie kliniki w materiały medyczne i biurowe. Interesuje się szeroko pojętą turystyką krajoznawczą.


Julia Belt  Specjalisty do spraw sprzedaży


Julia Zacharzewska

Specjalista do spraw sprzedaży

Od 2010 roku związana ze sprzedażą produktów, od 2015 roku pracuje w branży okulistyczno-optycznej, absolwentka Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim. Zajmuje się komunikacją z pacjentami oraz ich rejestracją. Odpowiada za dokumentację sprzedażową i medyczną, sporządzenie danych statystycznych usług Centrum, zaopatrzenie kliniki w materiały medyczne i biurowe. Z zaangażowaniem i pasją wykonuje swoje obowiązki oraz stale poszerza wiedzę w zakresie usług świadczonych w Centrum Okulistycznym. Interesuje się podróżami, poznawaniem innych kultur i języków.


Martyna Wachulik. Specjalista do spraw sprzedaży Artlfe


Martyna Wachulik

Specjalista do spraw sprzedaży

Od 2014 roku związana z branżą sprzedażową i usługową. W ArtLife zajmuje się komunikacją z pacjentami oraz ich rejestracją. Odpowiada za dokumentację sprzedażową i medyczną, sporządzenie danych statystycznych usług Centrum, zaopatrzenie kliniki w materiały medyczne i biurowe. Swoje obowiązki wykonuje z pełnym zaangażowaniem i dokładnością. Zamiłowanie do opery i teatru oraz kreatywność zainspirowały ją do nauki w Pomorskim Studium Sztuk Wizualnych, gdzie ukończyła wizaż i stylizację oraz charakteryzację filmowo-teatralną. Interesuje się również podróżami. W wolnej chwili lubi czytać literaturę grozy i rozwijać się artystycznie.


Evgenia Flek  Kierownik Centrum Okulistycznego ArtLife, Prezes Zarządu ArtLife Sp. z o.o.


Evgenia Flek

Kierownik Centrum Okulistycznego ArtLife,
Prezes Zarządu ArtLife Sp. z o.o.

Założycielka firmy ArtLife Spółka z o. o. w styczniu 2006 roku, inwestorka i realizatorka Projektu "Laserowa Korekcja Wzroku" w Centrum Medycznym w Sopocie w 2007 roku, w Centrum Zdrowia w Gdańsku w 2008 roku oraz Centrum Okulistycznego ArtLife w Gdańsku w lipcu 2012 roku. Niebywały zmysł organizacyjny połączony z wrażliwością na ludzkie potrzeby, pozwala jej tworzyć najwyższej jakości świadczenia medyczne. Miała zabieg laserowej korekcji wzroku metodą LASIK 23 sierpnia 2008 roku.