Aktualności Centrum Okulistycznego Artlife

Stewardessa: „Kiedy lecę, głębiej oddycham...” Poznaj historię pacjentki

15-09-2020

Stewardessa: „Kiedy lecę, głębiej oddycham...” Poznaj historię pacjentkiPosiadanie wady wzroku już dawno przestało nas dziwić. Choć noszenie okularów lub soczewek to spory dyskomfort, wiele osób po prostu się do tego przyzwyczaja. To prawda, z wadą da się żyć. Jednak dla innych ta sama wada może oznaczać przekreślenie życiowych planów. Dalekowzroczność, astygmatyzm czy krótkowzroczność mogą przeszkodzić w wykonywaniu niektórych zawodów, np. w pracy na pokładzie samolotu...

Do zawodu stewardessy namówiła mnie moja starsza kuzynka, która kilka lat przede mną rozpoczęła pracę w liniach lotniczych. Po ukończeniu studiów postanowiłam spróbować i rekrutować do wybranych przeze mnie linii. Kuzynka poinformowała mnie o szczegółowych wymogach tego zawodu, można powiedzieć, że miałam informacje z pierwszej ręki. Zanim przystąpiłam do rekrutacji, starałam się jak najlepiej do niej przygotować. Nieco wcześniej na własną rękę zrobiłam niektóre badania lekarskie oraz podszlifowałam język obcy. Zdawałam sobie sprawę, że jestem krótkowidzem, a zbyt duża wada wzroku może być przyczyną dyskwalifikacji. Jednak byłam przekonana, że skoro moja kuzynka posiada podobną wadę wzroku i bez przeszkód dostała pracę stewardessy, to również w moim przypadku nie będzie ona przeszkodą. Niestety tu się myliłam. Okazało się, że w liniach lotniczych, w których chciałam latać, taka wada wzroku jest nieco za duża.

Nie dostałam tej pracy. To znaczy wtedy jej nie dostałam, bo dzisiaj już od kilku lat pracuję jako stewardessa. Z perspektywy czasu widzę, że to pierwsze niepowodzenie paradoksalnie przyniosło wiele dobrego. Podczas kolejnej rekrutacji czułam się dużo pewniej, ale przede wszystkim pozbyłam się wady wzroku! Gdyby nie ta pierwsza, nieudana próba do dziś męczyłabym się z moją krótkowzrocznością. Jeden prosty, bezbolesny zabieg laserowej korekcji wzroku uwolnił mnie od noszenia okularów i soczewek raz na zawsze. I jeśli ktoś Wam powie, że po takim zabiegu nie można latać samolotem, to nie są to prawdziwe informacje. Laserowa korekcja wzroku jest ratunkiem dla wszystkich tych osób, które marzą o pracy stewardessy lub pilota, ale dotychczas w uzyskaniu tego zawodu dyskwalifikowała je zbyt duża wada wzroku. Cieszę się, że się nie poddałam i wykonałam laserową korekcję wzroku. Okazało się, że w pracy stewardessy znakomicie się odnajduję, a podniebne przestworza to mój żywioł.
😊

Dzięki laserowej korekcji wzroku praca w zawodzie stewardessy lub pilota jest możliwa również dla osób, które dyskwalifikowała zbyt duża wada wzroku. Jeśli znalazłeś się podobnej sytuacji, nie ma powodu, aby się poddawać! Skontaktuj się z nami, wypełnij kwestionariusz wstępnej kwalifikacji online, a następnie umów na badanie kwalifikacyjne. A zabiegowi możesz poddać się nawet tego samego dnia lub w innym dogodnym terminie. Dowiedz się więcej o procedurze jednodniowej – kwalifikacja i zabieg tego samego dnia.

Nowe możliwości są na wyciągnięcie ręki!

Powrót