Aktualności Centrum Okulistycznego Artlife

Praca w Policji a dobry wzrok. Poznaj historię jednego z pacjentów

16-04-2020

policePraca w Policji to codzienne narażanie życia i zdrowia dla bezpieczeństwa innych. Pomimo niebezpieczeństw ta bohaterska służba niezmiennie przyciąga w swoje szeregi wielu kandydatów. Pamiętajmy jednak, że aby dostać się do służby mundurowej, nie wystarczy być odważnym, bystrym i odpowiedzialnym...

Podczas rekrutacji jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego jest ustalenie kondycji fizycznej i psychicznej kandydata. Jedną z najczęstszych przyczyn niezdolności do służby w Policji jest wada wzroku. Jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji, nie trać nadziei! Twoją szansą na wykonywanie wymarzonego zawodu może być laserowa korekcja wzroku! Poznaj historię osoby, która znalazła się w podobnej sytuacji.

Już od dłuższego czasu myślałem o tym, aby rekrutować do Policji. Zawsze, gdy przyglądałem się pracy policjantów, serce zaczynało bić szybciej. W końcu się zdecydowałem. Zdałem testy i otrzymałem skierowanie na komisję lekarską. Z kartą obiegową w dłoni udałem się do różnych lekarzy specjalistów. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że jestem niezdolny do służby! Moje marzenia pokrzyżowała wada wzroku przekraczająca nieco parametry MSWiA. Na szczęście mądrzy doradcy zachęcili mnie, abym się nie poddawał, ale zdecydował się na laserową korekcję wzroku. Złożyłem odwołanie od decyzji komisji lekarskiej, przeszedłem badania kwalifikacyjne w Centrum Okulistycznym, a następnie poddałem zabiegowi laserowej korekcji wzroku. Podczas kolejnej komisji lekarskiej wysłano mnie ponownie na badania okulistyczne. Tym razem badania poszły bardzo dobrze, wręcz doskonale! Decyzja komisji była jednoznaczna: ZDOLNY! Cieszę się, że zdecydowałem się na laserową korekcję wzroku. Przyznam, że na początku obawiałem się zabiegu, sprawdzałem możliwości powikłań, długo przeglądałem oferty różnych klinik. Na szczęście moje obawy okazały się całkiem niesłuszne. Zabieg przebiegł bez komplikacji. Dziś, jeśli słyszę historie podobne do mojej, zachęcam wszystkich do laserowej korekcji wzroku. Jeśli wybierzesz sprawdzoną klinikę, a następnie stosujesz się do zaleceń po zabiegu, to nie musisz się obawiać żadnych skutków ubocznych. Może zabrzmi to jak banał, ale patrząc wstecz widzę, że ta prosta decyzja o zabiegu zmieniła moją przyszłość!

Oto jedna z wielu podobnych jej historii pacjentów. Jeśli planujesz wstąpić do Policji, ale posiadasz znaczną wadę wzroku, rozważ laserową korekcję. A może właśnie jesteś w trakcie ubiegania się o pracę w służbach mundurowych, ale podczas kwalifikacji stwierdzono u Ciebie niezdolność do wykonywania zawodu ze względu na wadę wzroku przekraczającą dopuszczalne normy? Nie rezygnuj ze swoich planów! Mamy nadzieję, że powyższa historia zachęci Cię i zainspiruje, aby zawalczyć o swoje marzenia! Złóż odwołanie, a w międzyczasie przystąp do zabiegu. Laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna, szybka i bezbolesna, a co najważniejsze - pomoże Ci zdobyć upragnioną pracę.

Umów się na badanie kwalifikacyjne w naszym Centrum Okulistycznym ArtLife, podczas którego zostaną wykonane testy i pomiary oczu w celu określenia metody laserowej korekcji wzroku. Jeśli zależy Ci na czasie, idealnym rozwiązaniem będzie laserowa korekcja wad wzroku w Procedurze Jednodniowej - czyli wykonanie badania kwalifikacyjnego i zabiegu korekcji wzroku tego samego dnia. Zadzwoń lub napisz do nas, a przekażemy Ci szczegółowe informacje o badaniu kwalifikacyjnym i zabiegu.

Powrót