Aktualności Centrum Okulistycznego Artlife

Plastyka powiek - najważniejsze fakty

01-10-2019

plastyka powiek - najważniejsze faktyOczy są zwierciadłem duszy człowieka – tak głosi znane powiedzenie. Bez wątpienia oczy potrafią wiele o nas powiedzieć – zdradzić zarówno nasze emocje, jak i nasz wiek. W przypadku stanu duszy trudno o natychmiastowe rozwiązanie. Jednak jeśli chodzi o zniewielowanie upływających lat, z pomocą przychodzi plastyka powiek.

Opadające powieki dodają nam wiosen oraz sprawiają, że twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Niestety z biegiem lat delikatna skóra okolicy oczu traci swoje elastyczne właściwości. To właśnie wtedy warto zastanowić się nad plastyką powiek, określaną też mianem „blefaroplastyka”. Polega ona na usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z powiek. Po zabiegu wygląd twarzy nabiera blasku, staje się świeży i młodszy. Nic więc dziwnego, że z roku na rok plastyka powiek zyskuje na popularności. Nadal jednak wiele osób waha się przystąpić do zabiegu. Oto 5 najważniejszych faktów o korekcji powiek, które rozwieją większość wątpliwości.

Na plastykę powiek najczęściej decydują się osoby dojrzałe – zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zazwyczaj decyzja jest spowodowana chęcią posiadania „młodych oczu”. Niekiedy jednak dotyczy kwestii optycznych, gdyż opadające powieki mogą być zaburzeniem lub ograniczeniem pola widzenia. Zdarza się również, że z problemem opadających powiek zmagają się ludzie młodzi – w tym przypadku przyczyną są najczęściej uwarunkowania genetyczne.

Osoby podchodzące do zabiegu powinny cieszyć się dobrym stanem zdrowia i brakiem przeciwwskazań medycznych. W naszym Centrum kwalifikację do plastyki przeprowadza lekarz - specjalista chorób oczu, chirurg okulista. Podczas badania kwalifikacyjnego, cena którego jest odejmowane od ceny zabiegu, lekarz przeprowadza wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań do plastyki oraz informuje o przebiegu zabiegu oraz rekonwalescencji po nim. W trakcie wizyty lekarz oceni także stan oczu oraz zbada wzrok.

Plastyka powiek jest bezpieczna i nieskomplikowana. Zabieg nie wymaga z naszej strony szczególnego przygotowania. Jest bezbolesny - odbywa się w znieczuleniu miejscowym, przeprowadzany w trybie ambulatoryjnym w ciągu około 50 minut na obu oczach. Po około pół godzinnemu odpoczynku pacjent opuszcza klinikę samodzielnie z osobą towarzyszącą. Na powieki zakładane są wąskie opatrunki, umożliwiający patrzenie na obszar pod nogami. Opatrunki pacjent zdejmuje następnego dnia po plastyce.

Korekcja powiek nie wymaga długiej rekonwalescencji. Po zdjęciu opatrunków należy szczególnie dbać o higienę oka, przemywać specjalnymi środkami i stosować zalecaną maść. Po upływie 7 dni, podczas wizyty kontrolnej, lekarz usuwa szwy. Ta procedura jest bezbolesna i trwa około 10 minut na obu oczach.

Powieki goją się stopniowo i ślady operacji z czasem stają się niewidoczne, ponieważ plastyka jest wykonana w naturalnych zagłębieniach powiek. W pierwszych tygodniach delikatne blizny mogą być lekko zaróżowione. Jednak z czasem intensywność koloru będzie zanikać, aż do momentu, kiedy przestaną być zauważalne.

Po kilku tygodniach możemy cieszyć się odmłodzonym, zdrowym wyglądem. W razie pytań zapraszamy do zadania pytania za pomocą formularza w zakładce ZAPYTAJ LEKARZA lub KONTAKTU.

Powrót