Aktualności Centrum Okulistycznego Artlife

Plastyka powiek - Nadaj oczom blasku...

15-03-2017

Plastyka powiek - nadaj oczom blaskuSkóra powiek jest delikatna, cienka, no i niezwykle podatna na rozciąganie. Z upływem czasu, wskutek starzenia się, traci ona swoje właściwości i elastyczność, co w konsekwencji powoduje opadanie powiek. Opadające powieki sprawiają, że twarz wygląda na smutną i zmęczoną, często postarzają ją wizualnie o kilka, a nawet kilkanaście lat! Zaradzi temu plastyka powiek (blefaroplastyka), która polega na usunięciu zbędnych fragmentów skóry, dzięki czemu twarz momentalnie młodnieje i promienieje, a oczy nabierają blasku. Opadające powieki nie są jednak wadą jedynie estetyczną – często powodują również zaburzenia widzenia, które mocno przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Korekcja powiek jest także doskonałym rozwiązaniem tzw. worków, które fachowo określa się przepuklinami tłuszczowymi.

Zabieg korekcji powiek jest wykonywany u osób dorosłych, zarówno kobiet jak i mężczyzn, w pełni zrównoważonych psychicznie i posiadających realne oczekiwania co do zabiegu. Osoby takie powinny cieszyć się ogólnym dobrym stanem zdrowia i brakiem przeciwwskazań medycznych. Plastyka powiek jest zabiegiem bezpiecznym, procedura trwa 45-50 minut na obu oczach, a rekonwalescencja nie jest nadmiernie uciążliwa. Daje on znakomity efekt, a przy tym jest w pełni bezbolesny. Pielęgnacja miejsca zabiegu polega jedynie na przemywaniu go specjalnymi środkami oraz stosowaniu maści. Po dwóch tygodniach jedynym śladem operacji jest odmłodzone spojrzenie!

Zapraszamy do kontaktu z nami, żeby dowiedzieć się więcej i zarejestrowania się na badanie kwalifikacyjne do plastyki powiek oraz do zapoznania się z cenami plasyki powiek.
 

Powrót