Aktualności Centrum Okulistycznego Artlife

Plastyka powiek - jak się przygotować?

01-11-2018

Plastyka powiek - jak się przygotować?Zawsze młode, promienne spojrzenie to marzenie niemal każdej kobiety. Opadające powieki potrafią jednak stanowić sporą przeszkodę, by osiągnąć ten cel. W niektórych przypadkach utrudniają również widzenie. Dlatego coraz więcej osób, zwłaszcza kobiet, decyduje się na plastykę powiek (tzw. blepharoplastykę ang. blepharoplasty). Zanim jednak poddamy się zabiegowi, warto się do niego dobrze przygotować. Zminimalizuje to ryzyko powikłań i sprawi, że wyciągniemy z niego maksimum korzyści.

Najlepszymi kandydatami do zabiegu są zarówno mężczyźni jak i kobiety, które mają problemy z zaburzeniami widzenia, spowodowane nadmiarem skóry na powiekach oraz osoby, u których mocno widoczne są worki pod oczami, a ich oczy wyglądają wiecznie na zmęczone. U kobiet nadmiar skóry może nawet uniemożliwiać nałożenie makijażu, co także jest wskazaniem do zabiegu. Idealny kandydat to osoba ciesząca się dobrym zdrowiem, psychicznie zrównoważona o realnych oczekiwaniach względem zabiegu. Zazwyczaj są to osoby po 35 roku życia, jednak worki pod oczami bywają dziedziczne i mogą stwarzać problemy w o wiele młodszym wieku.

Co powinniśmy zrobić, aby dobrze przygotować się do zabiegu plastyki powiek?
Przede wszystkim konieczna jest kwalifikacja do plastyki powiek przez lekarza operującego. Podczas wizyty nasz chirurg okulista wykonujący plastykę powiek poinformuje, jakie są przeciwwskazania do zabiegu, a kandydat powinien poinformować lekarza, jeśli któreś z przeciwwskazań jest związane bezpośrednio z nim. Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad o przyjmowanych lekach, występujących alergii, o ogólnym stanie zdrowia. Jest to bardzo ważne, ponieważ plastyka powiek w naszym Centrum wykonywana jest przy znieczuleniu miejscowym. W trakcie kwalifikacji lekarz oceni także stan naszych oczu. W przypadku pozytywnej kwalifikacji do zabiegu, chirurg okulista omówi szczegóły docelowego zabiegu oraz zaleceń przed i pooperacyjnych.

Co jeszcze warto wiedzieć?
Przez okres 2-3 tygodni przed zabiegiem nie należy palić papierosów, korzystać z solarium ani opalać się. Na około 7-10 dni przed plastyką powinniśmy odstawić wszystkie leki, które zwiększają ryzyko krwawienia i obniżają krzepliwość krwi – aspiryn, ibuprofen lub inne leki na bazie aspiryny, witamin E. Na 3 dni przed zabiegiem plastyki powiek pacjent powinien wstrzymać się również od spożywania alkoholu. Pamiętajmy też, by w dniu zabiegu nie nakładać makijażu oraz różnego rodzaju kremów. W przypadku kobiet w trakcie menstruacji zabieg należy przełożyć.

Dobre przygotowanie to połowa sukcesu, która w dużej mierze zależy od nas. Dlatego warto zwrócić na to szczególną uwagę. Rozważacie zabieg plastyki powiek – umówcie się na wizytę kwalifikacyjną do chirurga okulisty - KONTAKT.

Powrót