Aktualności Centrum Okulistycznego Artlife

Plastyka powiek - Fakty i Mity

26-02-2019

plastyka powiek - artlifePlastyka powiek to zabieg chirurgiczny, który tak jak w przypadku innych operacji – wzbudza emocje i rodzi różne wątpliwości. To zaś sprawia, że wokół niego często pojawiają się różne prawdziwe lub nieprawdziwe zdania. Które z nich są faktem, a które z powodzeniem można uznać za mit, szerzony przez osoby, nie mające najczęściej z tym tematem bezpośrednio do czynienia? Sprawdźmy to.

Operacja jest bezpieczna – FAKT

Korekta powiek w klinice ArtLife przeprowadzana jest głównie u ludzi dojrzałych, mających opadające powieki z powodu wieku. Osoby te chciałyby „odmłodzić” swoje spojrzenie, jeśli oczywiście ogólny stan zdrowia na to pozwala. Zabieg w naszym Centrum odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Przed zabiegiem chirurg osobiście przeprowadza badanie kwalifikacyjne do plastyki powiek, podczas którego szczegółowo opowiada o jego przebiegu i efekcie.

Efekty korekcji powiek widać dopiero po kilku tygodniach – MIT

Nieprawdą jest, że na efekty zabiegu korekcji powiek trzeba czekać tygodniami. Widoczne są one już po 10 dniach. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że początkowo po zabiegu chirurgicznym, okolice oczu będą lekko opuchnięte, jednak wystarczy kilkanaście dni, by twarz nabrała nowego wyglądu, a oczy młodego blasku. Efekt operacji jest trwały – wystarcza na kilka, a nawet kilkanaście lat. Wpływ na to ma pielęgnacja okolic oczu oraz cechy własne organizmu związane z upływem lat.

Korekta powiek może odjąć nawet 10 lat – FAKT

Zdecydowanie tak! Korekcja powiek górnych u dojrzałych osób potrafi zmienić wygląd twarzy oraz spojrzenia i nadać mu młodzieńczego blasku. To zabieg, który w tak szybkim czasie daje tak wyraźne efekty odmłodzenia, że potrafi odjąć nawet 10 lat.

Korekta powiek to jeden z najpopularniejszych zabiegów wśród mężczyzn - FAKT

Męska skóra starzeje się nieco inaczej niż kobieca. Zmarszczki są głębsze i przypominają bruzdy, mimo że pojawiają się później niż u kobiet. Spora grupa mężczyzn ma również tendencję do tworzenia się widocznych worków pod oczami oraz nadmiaru skóry na górnych powiekach. Efekty korekcji powiek są bardzo naturalne, co mężczyźni z pewnością doceniają.

Celem plastyki powiek jest likwidacja tzw. kurzych łapek – MIT

Zdarza się, że korekcja powiek kojarzona jest przez niektóre osoby z likwidacją zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek. Celem korekcji powiek jest natomiast usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z górnych powiek. Po zabiegu zmarszczki w kącikach oczu mogą być więc mniej widoczne, jednak nie są one bezpośrednim celem zabiegu.

Szanowni Państwo, jeżeli chcielibyście odmłodzić wygląd oraz mieć wygodę poszerzonego pola widzenia, ograniczonego obecnie opadającymi powiekami, zapraszamy na podstronę o plastyce powiek lub do zarejestrowania się na badanie kwalifikacyjne do plastyki powiek telefonicznie lub za pomocą formularza w zakładce KONTAKT. Koszt badania 120 zł, ta kwota jest odejmowana od ceny zabiegu.

Powrót