Aktualności Centrum Okulistycznego Artlife

Krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. Wspinaczka wysokogórska - poznaj historie pacjenta.

09-10-2020

Krajobrazy, które zapierają dech w piersiach.  Wspinaczka wysokogórska - poznaj historie pacjenta.Moja przygoda ze wspinaczką wysokogórską rozpoczęła się od pierwszej wizyty na ściance wspinaczkowej, która miała miejsce wiele lat temu. I wcale nie poszło mi wtedy tak dobrze. Nie sądziłem, że wspinanie się będzie moją pasją, która kompletnie mnie pochłonie. Miałem kilku znajomych, którzy systematycznie wyciągali mnie na ścianki i tak powoli stałem się stałym gościem tego miejsca. Już wtedy musiałem rozwiązać problem z okularami. Byłem krótkowidzem, posiadałem sporą wadę wzroku, bo aż -8 D. Próbowałem ćwiczyć w soczewkach kontaktowych. Jednak wszystko zmieniło się, gdy zacząłem wyjeżdżać w prawdziwe skały...

Wspinaczka wysokogórska i okulary? Nie muszę nikogo przekonywać, że to się zupełnie wyklucza. Wystarczy gwałtowny ruch, a szkła potłuką się w drobny mak. Do tego pot robi swoje – okulary ślizgają się na nosie, przeszkadzają w koncentracji, nierzadko zaparowują ograniczając widzenie. Wyjątkiem są okulary sportowe, ale i te nie należą do najbardziej komfortowych. Dlatego na wyprawy zazwyczaj brałem soczewki kontaktowe. Niestety wspinaczka w górach to nie kilkugodzinna ścianka. Zdarzało się, że przez długi czas nie miałem możliwości zdjęcia szkieł kontaktowych. Coraz częściej doskwierały mi podrażnienia i różnego rodzaju infekcje oczu. Uwierz, to ostatnie, czego potrzebujesz w wyprawie na szczyt.

Dlatego coraz częściej zacząłem myśleć o laserowej korekcji wzroku. Trochę poszperałem w internecie, trochę podzwoniłem i znalazłem klinikę okulistyczną. Badanie kwalifikacyjne wypadło pomyślnie i jeszcze tego samego dnia zabieg laserowej korekcji mojej wady wzroku był wykonany. Wszystko poszło pomyślnie. Do lekkich treningów sportowych wróciłem już kilka dni po zabiegu. Natomiast skałki i ścianka musiały na mnie poczekać około 3 miesiące, bo tyle zajęła pełna regeneracja moich oczu.

Różnica? Obłędna! Laserowa korekcja wzroku to inwestycja, która zwraca się przy pierwszej wspinaczce. Wygoda i jakość widzenia są warte takiego kroku.


Laserowa korekcja to szerokie horyzonty, nowe możliwości i komfort życia bez ograniczeń, związanych z wadą wzroku.

Jeśli zastanawiasz się nad laserową korekcją wzroku, zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza w zakładce KONTAKT lub telefonicznego z naszym Centrum Okulistycznym ArtLife, a także wypełniając ONLINE dostępny na naszej stronie kwestionariusz wstępnej kwalifikacji.

Powrót