Aktualności Centrum Okulistycznego Artlife

"Płynąłem tylko po złoto" - poznaj historię pacjenta

06-11-2020

"Płynąłem tylko po złoto". Poznaj historię pacjenta - laserowa korekcja wzrokuPrzygoda z pływaniem zaczęła się w szkole podstawowej od lekcji WF-u, które odbywały się na basenie. Zainteresowanie tym rodzajem sportu zmieniło się w moją pasję, więc rodzice zapisali mnie do Miejskiego Klubu Pływackiego. Brałem udział w regionalnych i ogólnopolskich zawodach pływackich dla dzieci i młodzieży. Z czasem stałem się zawodowym pływakiem.

Prócz talentu, potrzebna jest ciężka praca, dlatego każdy z zawodników cały czas pracuje nad podniesieniem swoich wyników. Trenując pod okiem trenera w zawodowym klubie sportowym, starałem się dawać z siebie wszystko. Gdy przyszedł czas na te poważniejsze wyzwania, treningi były jeszcze bardziej wymagające i częstsze.

Byłem krótkowidzem i mimo, że wada należała do tych mniejszych, trener zauważył, że brak ostrego widzenia przeszkadza mi, wpływając na moje wyniki. Aby podnieść poziom mojej sprawności, koncentracji oraz szybkości, zasugerował wykonanie zabiegu laserowej korekcji wzroku. Start w poważnych zawodach wymaga wyeliminowania nawet najdrobniejszych przeszkód. Jeśli laserowa korekcja wzroku miała mi pomóc w realizacji sportowej kariery, postanowiłem jak najszybciej zgłosić się na zabieg. Nie mogłem pozwolić, aby wada wzroku kiedyś zabrała mi złoto! Przecież do tego się przygotowuję i po nie będę płynął!

Umówiłem się na badanie kwalifikacyjne w procedurze jednodniowej. Trwało około godziny. Lekarz podjął decyzję o zakwalifikowaniu mnie do laserowej korekcji wzroku. Po kilkugodzinnej przerwie wróciłem do kliniki na zabieg. To naprawdę szybki, bezbolesny i bezpieczny sposób na pozbycie się wady wzroku. W trakcie rekonwalescencji, która trwała miesiąc, po tygodniu już wróciłem do lekkiego treningu na „sucho”. Duży wysiłek fizyczny nie sprzyja gojeniu rogówki, ponieważ wywołuje podwyższenie ciśnienia w gałkach ocznych. Do pływania wróciłem po miesiącu od zabiegu z pełnym komfortem ostrego widzenia!


Laserowa korekcja wzroku poprawia jakość widzenia, która przekłada się na lepsze efekty aktywności fizycznej. Jeśli jesteś sportowcem z wadą wzroku - rozważ laserową korekcję. Zadzwoń lub napisz do nas korzystając z formularza w zakładce Kontakt i umów się na procedurę jednodniową (badanie i zabieg w tym samym dniu). Aby wstępnie sprawdzić, czy laserowa korekcja wzroku będzie odpowiednim dla Ciebie rozwiązaniem, wypełnij online Kwestionariusza wstępnej kwalifikacji.

Powrót