Zespół Centrum Okulistycznego ArtLife

Centrum Okulistyczne ArtLife

Laserowa korekcja wzroku

- doświadczony personel
- przebyte liczne staże i szkolenia 
- wrażliwość na potrzeby pacjentów

Zespół Centrum Okulistycznego ArtLife

Centrum Okulistyczne ArtLife to przede wszystkim zespół doświadczonych specjalistów.


 Izabela Jonas-Sabiniewicz Lekarz medycyny, specjalista chorób oczu, chirurg okulista


Izabela Jonas-Sabiniewicz

Lekarz medycyny, specjalista chorób oczu, chirurg okulista

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Gdańskiej Akademii Medycznej. Od początku pracy zawodowej zatrudniona na Oddziale Okulistycznym Szpitala Specjalistycznego im Św. Wojciecha w Gdańsku. Specjalizację z okulistyki, pod kierunkiem dr hab. Janusza Jabłońskiego, uzyskała w 1999 roku. Odbyła liczne staże i szkolenia zarówno w kraju jak i za granicą z zakresu chirurgii zaćmy oraz chirurgicznej korekcji wad wzroku.
Specjalizuje się w chirurgii przedniego odcinka oka, w szczególności chirurgicznym leczeniu zaćmy oraz zabiegami chirurgii plastycznej powiek. Obecnie zajmuje się kwalifikacjami do zabiegów okulistycznych, wykonuje zabiegi okulistyczne, plastykę powiek górnych i dolnych.


Małgorzata Kaczmarek Dr n. med., specjalista chorób oczu, chirurg refrakcyjny


Piotr Kanclerz

Dr n. med., specjalista chorób oczu, chirurg okulista

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku z 2006 roku. Specjalizację z okulistyki zdobył w roku 2013. Posiada duże doświadczenie kliniczne w zakresie chirurgii refrakcyjnej. W roku 2014 otrzymał grant Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego SOE, który spędził w Instytucie Wzroku i Optyki w Grecji, specjalizującym się w chirurgii refrakcyjnej (kierownik Ioannis Pallikaris). W roku 2015 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Od 2008 roku pracuje jako asystent (specjalizacja okulistyka) w Katedrze i Klinice Okulistyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz jako nauczyciel akademicki prowadzi ćwiczenia i wykłady ze studentami (w tym ze studentami anglojęzycznymi) w Klinice Okulistyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prowadzi współpracę interdyscyplinarną z innymi zakładami i klinikami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest autorem licznych publikacji i wystąpień naukowych. Należy do Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Refracyjnych i Zaćmy ESCRS, Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Siatkówki EURETINA, Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Stowarzyszenia Ochrony Wzroku, Polskiego Klubu Presbyopia 21. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu operacyjnym chorób oczu oraz w zabiegach z zakresu chirurgii refrakcyjnej.


Małgorzata Żukowska Optometrysta


Patrycja Smolarek-Kasprzak

Lekarz medycyny, specjalista chorób oczu, chirurg okulista

Absolwentka Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego specjalizacje z okulistyki rozpoczęła w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, a następnie kontynuowała w Irlandii oraz w Wielkiej Brytanii. Zdobyła bogate doświadczenie w leczeniu chirurgicznym chorób narządu wzroku. Zdała międzynarodowe egzaminy specjalizacyjne z dziedziny okulistyki między innymi: - Membership of Royal College of Ophthalmologists (MRCOphth, Irlandia), - Fellow European Board of Ophthalmogist FEBO Paryż Odbyła intensywne szkolenie z chirurgii refrakcyjnej w jednej z renomowanych klinik chirurgii refrakcyjnej w Polsce, a swoja wiedzę pogłębiła na studiach podyplomowych z dziedziny chirurgii refrakcyjnej i zaćmy na Uniwersytecie w Wielkiej Brytanii. Regularnie uczęszcza na międzynarodowe kursy i sympozja naukowe między innymi: Forefront Referactive Surgery Course: LASIK, Presbyopia Correction & SMILE; zaawansowany kurs z chirurgii refrakcyjnej organizowany przez London Vision Clinic- renomowany ośrodek chirurgii refrakcyjnej. Jest specjalistą zarejestrowanym w Brytyjskiej Izbie Medycznej (General Medical Council) oraz członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej – ESCRS, autorem publikacji w czasopismach krajowych oraz międzynarodowych. W klinice ArtLife wykonuje: kwalifikacje do zabiegów oraz zabiegi chirurgii refrakcyjnej, badania okulistyczne, drobne zabiegi okulistyczne.


Anna Napieralska-Urban Pielęgniarka - instrumentariuszka


Anna Napieralska-Urban

Pielęgniarka - instrumentariuszka

Studium pielęgniarskie ukończyła w 1986 roku. Od 1997 roku pracuje na bloku operacyjnym Szpitala Specjalistycznego im Św. Wojciecha w Gdańsku. Zawsze uśmiechnięta, dobra dusza zespołu medycznego ArtLife. Potrafi obniżyć ciśnienie najbardziej zestresowanym pacjentom.


Iwona Bohatyrewicz Pielęgniarka - instrumentariuszka


Iwona Bohatyrewicz

Pielęgniarka - instrumentariuszka

Studium pielęgniarskie ukończyła w 1986 roku. Od 2004 roku pracuje na bloku operacyjnym Szpitala Specjalistycznego im Św. Wojciecha w Gdańsku. Dba o organizację pracy pielęgniarek i dobre samopoczucie pacjentów. Nieoceniona siła fachowa. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspomaga organizację najistotniejszych elementów w pracy Centrum Okulistycznego ArtLife.


Elżbieta Zmorska  Pielęgniarka okulistyczna


Elżbieta Zmorska

Pielęgniarka okulistyczna

Studium pielęgniarskie ukończyła w 1991 roku. Staż pracy w zawodzie od 1991 roku. Od 1999 roku pracuje na Oddziale Okulistyki Szpitala Specjalistycznego w Gdańsku-Zaspie. Zawsze opanowana i uśmiechnięta, zaraża pacjentów spokojem.


Ewa Piotrowska-Świdzińska  Specjalisty do spraw sprzedaży


Ewa Piotrowska-Świdzińska

Specjalista do spraw sprzedaży

Od 2011 roku związana z branżą optyczną. Dzięki doświadczeniu, zdolnościom komunikacyjnym, poszerzaniu wiedzy w zakresie oferowanych w Centrum Okulistycznym ArtLife usług, zapewnia wysoką jakość obsługi Pacjentów. Odpowiada za dokumentację sprzedażową, sporządzenie umów kredytowych, danych statystycznych usług świadczonych w Centrum. Interesuje się szeroko pojętą turystyką krajoznawczą.


Julia Belt  Specjalisty do spraw sprzedaży


Julia Belt

Specjalista do spraw sprzedaży

Od 2010 roku związana ze sprzedażą produktów, od 2015 roku pracuje w branże okulistyczno-optycznej, absolwentka Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim. Zajmuje się komunikacją z pacjentami oraz ich rejestracją. Odpowiada za dokumentację sprzedażową, sporządzenie umów kredytowych, danych statystycznych usług Centrum. Z zaangażowaniem i pasją wykonuje swoje obowiązki oraz stale poszerza wiedzę w zakresie usług świadczonych w Centrum Okulistycznym. Interesuje się podróżami, poznawaniem innych kultur i języków.


Evgenia Flek  Kierownik Centrum Okulistycznego ArtLife, Prezes Zarządu ArtLife Sp. z o.o.


Evgenia Flek

Kierownik Centrum Okulistycznego ArtLife,
Prezes Zarządu ArtLife Sp. z o.o.

Założycielka firmy ArtLife Spółka z o. o. w styczniu 2006 roku, Centrum Okulistycznego ArtLife, inwestorka i realizatorka Projektu "Laserowa Korekcja Wzroku" w Centrum Medycznym w Sopocie (2007 rok) oraz Centrum Zdrowia w Gdańsku (2008 rok). Niebywały zmysł organizacyjny połączony z wrażliwością na ludzkie potrzeby, pozwala jej tworzyć najwyższej jakości świadczenia medyczne. Miała zabieg laserowej korekcji wzroku metodą LASIK 23.08.2008 r.