Sprzęt w Centrum Okulistycznym ArtLife

Centrum Okulistyczne ArtLife

Laserowa korekcja wzroku

- innowacyjne technologie
- wyposażenie nowej generacji
- bezbolesna korekcja wzroku i rekonwalescencja

Sprzęt Centrum Okulistycznego ArtLife w Gdańsku

Posiadamy urządzenia okulistyczne wysokiej jakości, co pozwala na osiągniecie najlepszych oraz precyzyjnych wyników korekcji wzroku oraz badań okulistycznych.

Laser ekscymerowy WaveLight® EX500

Laser ekscymerowy WaveLight® EX500Najnowszy system lasera ekscymerowego WaveLight® jest dalszym rozwinięciem sprawdzonej technologii lasera ekscymerowego ALLEGRETTO WAVE®, łączącym wiele nowych funkcji dla wykonywania szybkich, bezpiecznych i precyzyjnych zabiegów laserowej korekcji wzroku. Stacjonarny laser WaveLight® EX500 jest obecnie najszybszym na świecie laserem ekscymerowym stosowanym w chirurgii refrakcyjnej w leczeniu wad wzroku: krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu. PerfectPuls Technology zapewnia wysoką precyzję i bezpieczeństwo dla najlepszych rezultatów leczenia.

Wyjątkowość systemu polega na połączeniu zaawansowanej technologii, obejmującej laser ekscymerowy z pionierską wysoką częstotliwością impulsów, galwanometrycznym skanerem do pozycjonowania plamki lasera i szybkim układem śledzenia gałki ocznej (eyetracker) do ustalania pozycji oka i kierunku wiązki laserowej.

Profil Gaussa w kształcie pojedynczych impulsów i średnica ablacji wynosząca w przybliżeniu 0,95 mm (0,68 mm FWHM - Full Width at Half Maximum) gwarantują pożądany kontur i minimalizują nieregularności powierzchni podczas ablacji. Zaletą małej średnicy plamki jest fakt, że system laserowy WaveLight® EX500 wymaga minimalnej energii impulsu. Rezultatem jest kompaktowe źródło wiązki lasera ekscymerowego z minimalną objętością i minimalne zużycie gazu. Ponieważ laser ekscymerowy pracuje z wysoką częstotliwością powtarzania, powoduje to krótki czas trwania terapii. Zintegrowany układ śledzenia gałki ocznej zapewnia automatyczne centrowanie ablacji i śledzenie nawet nagłych ruchów oka.

Zwiększona wydajność przez algorytm systemu WaveLight® i szybsza głowica lasera powodują mniejsze odwodnienie rogówki w czasie leczenia, zmniejszenie wrażliwości na ruchy pacjenta, większą wygodę zabiegu dla pacjenta i zoptymalizowane rezultaty. Dzięki WaveLight® EX500 korzystamy z systemu laserowego z maksymalną kontrolą i bezpieczeństwem, co gwarantuje dużą satysfakcję pacjentów.

Zakres terapii Wavefront Optimized®:

  • Krótkowzroczność: -0.25 do -14 D*, OZ 4.5 do 8.0 mm
  • Astygmatyzm krótkowzroczny: -0.25 do -6.0 D*, OZ 4.5 do 8.0 mm
  • Dalekowzroczność: +0.25 do +6.0 D*, OZ 6.0 do 7.0 mm
  • Astygmatyzm dalekowzroczny: +0.25 do +6.0 D*, OZ 6.0 do 7.0 mm
  • Astygmatyzm mieszany: do 6D*
  • Zastosowanie terapeutyczne: PTK, głębokość ablacji 5-100 μm, OZ 2.0 do 8.0 mm

* zależnie od strefy optycznej

Przy zastosowaniu lasera WaveLight® EX500 operator jest w stanie przeprowadzać procedury zabiegowe w sposób bezpieczny oraz przewidywalny, oferując pacjentowi wysoki komfort i zadowolenie.

Mikrokeratom firmy MORIA

Mikrokeratom firmy MORIANajnowsze i najbezpieczniejsze metody korekcji wzroku nie byłyby możliwe bez jeszcze jednego, wysoce specjalistycznego urządzenia. Do przeprowadzenia metod: LASIK, SBK LASIK i EPI-LASIK niezbędny jest mikrokeratom, dzięki któremu przygotowane zostaje pole pod działanie lasera. Aby móc zmieniać kształt rogówki laser musi dotrzeć do głębszych jej warstw. Umożliwia to właśnie mikrokeratom, składający się z konsoli sterującej oraz odpowiednich dla poszczególnych metod głowic (One Use-Plus 130, One Use-Plus SBK, Epi-K).

Precyzja działania lasera jest najistotniejszym aspektem dokładności wykonania korekcji, natomiast mikrokeratom odpowiada za większość korzyści związanych z przebiegiem zabiegu, jak również czasem i jakością rekonwalescencji pozabiegowej.
Bezpieczeństwo zabiegu jest głównie zależne od najwyższej jakości mikrokeratomu. Zaletą systemu firmy MORIA, którego używamy w ArtLife, jest udokumentowane bezpieczeństwo stosowania. Wskazują na to doniesienia kliniczne, jak również dopuszczenie do stosowania na rynku amerykańskim przez FDA, dopuszczenie do stosowania w UE poprzez certyfikat CE oraz dopuszczenie do stosowania we Francji, gdzie wymagany jest dodatkowo certyfikat medyczny dokumentujący zalety w stosunku do dotychczas stosowanych metod.

Podstawowe zalety konsoli sterującej EVOLUTION 3E:

  • opcja niskiego podciśnienia: umożliwia stabilizację gałki ocznej podczas delikatnego manipulowania płatkiem,
  • powolne narastanie i opadanie podciśnienia zmniejsza dyskomfort pacjenta po włączeniu podciśnienia,
  • dwie prędkości przesuwu głowicy pozwalają na tworzenie płatka indywidualnie oraz łatwe dopasowanie do różnych kształtów rogówki.

Innowacyjny, w pełni zautomatyzowany system z głowicą jednorazowego użytku, umożliwiający wykonywanie bezpiecznych zabiegów chirurgii refrakcyjnej:

System z głowicą jednorazowego użytku

  • wysoka precyzja wykonania gwarantuje stałe parametry i pewność działania,
  • wysoka częstotliwość oscylacji, pozwalająca uzyskać płatek o bardzo gładkich brzegach,
  • głowica jest fabrycznie kalibrowana, dzięki czemu uzyskuje się większą powtarzalność parametrów działania,
  • przeźroczysta głowica i pierścień pozwalają na stałą obserwację płatka i podciśnienia podczas działania mikrokeratomu,
  • pierścień z podwójnym portem zapewnia równomierne przysysanie do rogówki.

Podczas badań okulistycznych wykorzystujemy wyłącznie renomowany, sprawdzony sprzęt specjalistyczny.

Topolyzer ALLEGRO WaveLight ®

Topolyzer ALLEGRO WaveLight ®Komputerowa topografia rogówki (mapa). Analiza obrazu współśrodkowych, czarnobiałych okręgów odbitych od powierzchni rogówki. Aparat oblicza promień krzywizny i siłę łamiącą rogówki w poszczególnych jej punktach oraz przedstawia je za pomocą map barwnych lub wartości liczbowych. Badanie to jest niezbędne przed planowanym zabiegiem rogówkowej chirurgii refrakcyjnej.

Oculyzer WaveLight®

Oculyzer WaveLight®Przyrząd diagnostyczny WaveLight Oculyzer zapewnia bezkontaktowy pomiar i analizę całego odcinka przedniego oka. Pomiary są przeprowadzane od przedniej powierzchni rogówki do tylnej powierzchni soczewki. Wbudowana obrotowa kamera wykonuje do 50 zdjęć podczas pomiaru i zapisuje obrazy zapewniając dane o wysokiej rozdzielczości i pozwalając na trójwymiarową analizę.

Oprogramowanie pozwala na różnorodne analizy i przetwarzanie danych:

  • Topografia przedniej i tylnej powierzchni rogówki dla przedoperacyjnego planowania zabiegu refrakcyjnego, dla oceny pooperacyjnej i obliczania ciśnienia wewnątrzgałkowego
  • Wykrywanie i klasyfikowanie stożka rogówki
  • Analiza zaćmy wspiera obiektywną ocenę ilościową gęstości soczewki
  • Analiza komory 3D
  • Funkcja pachymetrii wspiera przedoperacyjne planowanie zabiegów na rogówce
  • Zintegrowanie w sieć komputerową i połączenie z laserem ekscymerowym

Autokeratorefraktometr TOMEY RC 5000

Autokeratorefraktometr TOMEY RC 5000

Komputerowe badanie wady wzroku (refraktometria) oraz pomiar promienia krzywizny rogówki (keratometria).

 

 

Tonometr KOWA KT-500 (bezkontaktowy)

Tonometr KOWA KT-500 (bezkontaktowy)

 Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego:

Nowoczesna technologia umożliwia użycie delikatnego podmuchu powietrza, przy którym dyskomfort pacjenta zredukowany jest do minimum.

 

Pachymetr TOMEY SP 3000

Pachymetr TOMEY SP 3000Badanie grubości rogówki (pachymetria ultradźwiękowa): niezbędne przed zabiegiem rogówkowej chirurgii refrakcyjnej oraz pomocne przy określeniu rzeczywistego ciśnienia wewnątrzgałkowego w przypadkach rogówki grubej lub cienkiej.